» English

 

Göcek'te Mavi Yolculuk o kadar pratiktir ki, uçaktan inip yolculuğun ilk durağı Göcek adasının berrak suları ile kucaklaşmanız için bir saat yeterli olacaktır. Tatilinizin hemen başından itibaren hiç bir yorgunluk ve sıkıntı çekmeden Göcek ile tanışıp, bütünleşeceksiniz.

Göcek Adasında ki yüzme molasından sonra Yassıca adasında öğlen yemeğinizi yiyebilir kısa bir yürüyüşten sonra, Tersane adasına hareket edebilirsiniz.

Teknenizde aşçının hazırladığı lezzetli bir akşam yemeğinden sonra yıldızların altında derin bir uyku sizi bekliyor.

Sabah uyanır uyanmaz denize atlayıp mavi sulara merhaba dedikten sonra kahvaltınız hazır. Sevdiklerinizle ve ailenizle hoş dakikalar, huzurlu bir tatil devam ediyor.
Tekneniz hareket edip Tersane adasından ayrılırken motorlar stop ediyor ve yelkenler açılıyor. Bedri Rahmi koyuna yelken açıp dalgaların sesini dinleyip, doğayı, çam ağaçlarının maviyle buluşmasını seyredebilirsiniz.
Mavi Yolculuğun keyfini Göcek koylarında bulabilirsiniz. Durgun, berrak sularıyla, doğanın ve denizin güzelliğini hissedebilirsiniz. Boynuzbükü, Sıralıkbükde yüzme molaları verip, Atbükünde gece demirleyip ertesi gün için kaptanınızla rota çizebilirsiniz. Gece denize girip yakamozu görebilirsiniz.

Alışveriş ve kumanya temini için kahvaltıdan sonra limana dönebilir, Göcek çarşısında alışveriş ve kısa bir gezintiden sonra Fethiye - Ölüdeniz rotasına hareket başlıyor. Kaptanınız demir aldıktan sonra Fethiye Körfezine doğru Katrancı koyunun eşsiz manzarasını görebilirsiniz, öğlen yemeği ve yüzme molasının ardından, Fethiye de Ece Saray Marinasına demirliyoruz.

Balık halinden alışveriş yapıp çevreyi gezebilirsiniz. Ölüdeniz, Gemiler Adası, Kelebekler Vadisi bu rotanın görülmesi gereken cennet koyları. Ertesi gün kahvaltıdan sonra Göcek'e doğru yelken açıyoruz. Hamam, Sarsala ve Göbün koylarında Türk mutfağının geleneksel yemeklerini ve balık çeşitlerini bulabileceğiniz restoranlar sizlere temiz ve kaliteli servis veriyorlar. Bu koylarda denizi, doğayı, antik kalıntıları aynı anda görebilirsiniz.

Göcek koylarında Mavi Yolculuk, dalgaların, rüzgârın ve açık denizin sizleri rahatsız etmeyeceği bir rotadır. Limana en uzak koy yaklaşık bir saat uzaklıktadır. Koyların tekneler için korunaklı olması ve çoğunda karaya ayak basabilmeniz sizler için daha güvenli ve huzurlu bir tatil imkânı sağlar.

Firmamız

Lady Selya Gulet

Selya Gulet

Selya Apart Otel

 

Mavi Yolculuk

Günlük Turlar

Göcek'i Tanıyalım

Göcek'te Tatil

Göcek Koyları

 

Tekne Kiralama

Satılık Tekneler

Tekne İmalatı

Villa Kiralama

İletişim

Linkler

 

 

Anasayfa | Lady Selya | Selya | Selya Apart Otel | Satılık Tekneler | Tekne Kiralama | E-Mail

© SELYA Yatçılık, Göcek - Muğla , 2007