» English

 

Birbirinden güzel koyların ve on iki adaların bulunduğu Göcek körfezi yatlar ve mavi yolculuk teknelerinin en gözde rotasıdır.

Akdeniz’le Ege’nin kucaklaştığı turkuaz renkli sularda, mitoloji ve doğanın muazzam bir bileşimi olan, mavi yolculuğun vazgeçilmez duraklarından Göcek Körfezinin ünü, ülke sınırlarını aşıp dünyaya yayılmış durumda.

Küçük bir mağaraya çıkan kayalara oyulmuş merdivenleri ile tanınan Merdivenli Koyu, Diğer bir tanımla Afrodit koyu diye bilinen ve Cleopatra’nın Roma'yı ziyareti sırasında kaldığı ve banyo yaptığı rivayet edilen Hamam Koyu, Şair ve ressam olan Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun yetmişli yıllarda mavi tur yaptığı sırada ziyaret ettiği ve bir kaya üzerine yaptığı Balık resmi ile tanınan Bedri Rahmi koyu, Tarihi eski tersane kalıntılarının bulunduğu Tersane Adası Göcek Koylarının incileridir.

Göcek Koyları, Fethiye ve Dalaman arasında; tertemiz suları, doğası, iklimi ve yat limanları sayesinde yatçılar için korunaklı doğal bir liman olma özelliğiyle, sakin, huzur dolu bir tatil için bulunmaz tek adrestir.

Göcek’te, tekne turlarına katılarak çevre adaları ve muhteşem koyları gezebilirsiniz. Oniki adaların, büyüleyici manzaraları için yanınıza fotoğraf makinesi almayı unutmayın. Atbükü, Sıralıbük, Boynuz Bükü, Bedri Rahmi, Sarsala, Manastır, Göbün, Zeytin Adası, Yassıcalar ve Tersane Adası, muhteşem doğası ve unutamayacağınız durulukta mavi suları sizleri bekliyor.

Firmamız

Lady Selya Gulet

Selya Gulet

Selya Apart Otel

 

Mavi Yolculuk

Günlük Turlar

Göcek'i Tanıyalım

Göcek'te Tatil

Göcek Koyları

 

Tekne Kiralama

Satılık Tekneler

Tekne İmalatı

Villa Kiralama

İletişim

Linkler

 

 

Anasayfa | Lady Selya | Selya | Selya Apart Otel | Satılık Tekneler | Tekne Kiralama | E-Mail

© SELYA Yatçılık, Göcek - Muğla , 2007